AUTONICS AT11DN-24-240 Multi-Function Timer, 0.05SEC-100HR, 100VAC-240VAC
★★★★★ 4.2 37 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by strafrecht-betrug-rechtsanwalt.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Price For: Each Time Min: 0.05s Time Max: 100h Power Consumption: 1.5W Reset Time: 100ms Supply Voltage Range DC: 24V to 240V Time Range: 0.05s to 100h
Brand Name AUTONICS
Unit Count 1 Count
Screen Size 2 Inches
Manufacturer AUTONICS
Model Number AT11DN-24-240
Material Type Plastic
Number of settings 2
Manufacturer Part Number AT11DN-24-240
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
37 ratings | 15 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (29)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (4)